Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

İnsanlar Eşit Mi Yarartıldı?

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 İnsanlar Eşit Mi Yarartıldı? Bir Perş. Mart 29, 2012 1:57 pm

Admin

Admin
Admin
Ben insanların eşit yaratılmadıkları görüşündeyim. Eşitsizlik olacak ki sınav olsun. Ancak birisinin iyi bir ailede para ile oynaması, diğer bir insanınsa sefalet içinde elinden gelen tek şeyin dua etmek olması çok üzücü bir durum değil mi?

Kullanıcı profilini gör http://hipnoz.forum.st

2 Geri: İnsanlar Eşit Mi Yarartıldı? Bir C.tesi Nis. 14, 2012 4:26 pm

minoz16

Yeni Üyeyim Ben :)
cık Sırıtık bence de eşit değil; denk Sırıtık

bu biraz da inandığınız sistemle alakalı. ben islamım. islam a göre dünya hayatından başka bir hayat da var. dünyadan önce de vardık- ruhlarımız vardı.
ruhlarımız yaratıldı, rabbimiz sordu ben sizin rabbiniz değil miyim?
evet rabbimizsin dedi bazı ruhlar ve iman etti,bazısı da etmedi veya etmek istemedi.
cennete ulaşmak için dünyadan geçmemiz gerekiyordu. üniversiteden mezun olmak için öss den geçtiğimiz gibi. dünya= sınav. hayatta karşılaştığımız şeyler de sınav sorularımız.
sorular aslında aynı ama cümleler farklı tıpkı a grubu b grubu gibi.
"Ancak birisinin iyi bir ailede para ile oynaması, diğer bir insanınsa
sefalet içinde elinden gelen tek şeyin dua etmek olması çok üzücü bir
durum değil mi?" demişsiniz. kavramlara yüklediğimiz anlamlar önemlidir. sefaletten kastettiğiniz gelir düşüklüğü mü? geliri oldukça yüksek olup sizin de dediğiniz gibi para ile oynayan nice insan var ki mutlu değil;kimisi de var ki yiyecek sadece çeyrek kuru ekmeği olduğu halde dünyanın en mutlu insanı.

hepimiz aynı sınavdayız. sorular da aşağı yukarı aynı ama zamana göre güncellik gösterebilmekte. tek kitaptan sorumluyuz ve kitaba açıp bakmak serbest Wink

Kullanıcı profilini gör

3 Geri: İnsanlar Eşit Mi Yarartıldı? Bir Paz Nis. 15, 2012 6:25 am

Admin

Admin
Admin
minoz16 demiş ki:cık bence de eşit değil; denk

bu biraz da inandığınız sistemle alakalı. ben islamım. islam a göre dünya hayatından başka bir hayat da var. dünyadan önce de vardık- ruhlarımız vardı.
ruhlarımız yaratıldı, rabbimiz sordu ben sizin rabbiniz değil miyim?
evet rabbimizsin dedi bazı ruhlar ve iman etti,bazısı da etmedi veya etmek istemedi.
cennete ulaşmak için dünyadan geçmemiz gerekiyordu. üniversiteden mezun olmak için öss den geçtiğimiz gibi. dünya= sınav. hayatta karşılaştığımız şeyler de sınav sorularımız.
sorular aslında aynı ama cümleler farklı tıpkı a grubu b grubu gibi.
"Ancak birisinin iyi bir ailede para ile oynaması, diğer bir insanınsa
sefalet içinde elinden gelen tek şeyin dua etmek olması çok üzücü bir
durum değil mi?" demişsiniz. kavramlara yüklediğimiz anlamlar önemlidir. sefaletten kastettiğiniz gelir düşüklüğü mü? geliri oldukça yüksek olup sizin de dediğiniz gibi para ile oynayan nice insan var ki mutlu değil;kimisi de var ki yiyecek sadece çeyrek kuru ekmeği olduğu halde dünyanın en mutlu insanı.

hepimiz aynı sınavdayız. sorular da aşağı yukarı aynı ama zamana göre güncellik gösterebilmekte. tek kitaptan sorumluyuz ve kitaba açıp bakmak serbest
Bu ne hoş bir yorumdur böyle

Kullanıcı profilini gör http://hipnoz.forum.st

4 Geri: İnsanlar Eşit Mi Yarartıldı? Bir Perş. Nis. 19, 2012 11:05 am

minoz16

teşekkür ederim Sırıtık

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]