Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Şeytan

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Şeytan Bir Salı Mart 13, 2012 5:23 pm

Admin

Admin
Admin
Şeytan, insanları kendilerinin hoşlarına gidecek şeylerle daima kandırmaya çalışır ve bunun için sürekli telkinlerde bulunur. Amacı insanın aslında önce mutlu olmasını sağlamaktır Zönk Evet, bu tabir size garip gelebilir. Şeytan, nasıl olur da insanı mutlu etmeye çalışır? "Anlık" keyifler yaşatarak, boş tutarak, yavaş yavaş farkına vardırmadan en sevdiğimiz şeylerle çekerek. -Şeytan, onlara amellerini güzel gösterdiği zaman, "Bu gün insanlardan size galip gelecek yoktur, ben de size yardımcıyım." demişti. Fakat iki tarafın karşı karşıya geldiği görününce arkasını dönüp kaçtı ve şöyle dedi: "Ben sizden kesinlikle uzağım. Ben sizin göremeyeceğiniz şeyler görüyorum ve ben Allah'dan korkarım. Ayrıca Allah'ın azabı çok çetindir." (ENFAL/48)-

-Şunları görmüyor musun? Kendilerinin sana indirilene ve senden önce indirilene inandıklarını ileri sürüyorlar da tağuta inanmamaları kendilerine emrolunduğu halde, tağut önünde muhakemeleşmek istiyorlar. Şeytan da onları bir daha dönemeyecekleri kadar iyice sapıklığa düşürmek istiyor. (NİSA/60)-

-(Size o haberi getiren) ancak şeytandır, (sadece) kendi dostlarını korkutabilir. Onlardan korkmayın, eğer mümin iseniz benden korkun. (AL-İ İMRAN/175)-

-Ve de ki: Rabbim! Şeytanların kışkırtmalarından sana sığınırım! Onların yanımda bulunmalarından da sana sığınırım. (MÜ'MİNUN/97-98)-

Kullanıcı profilini gör http://hipnoz.forum.st

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]